Produkcja z fotowoltaiki PV wykorzystywana w 100%

Sprawdź, jak wykorzystywać produkcję z fotowoltaiki w 100% do ogrzania wody w basenie do C.W.U oraz C.O.

Informacje o autorze – Z Techniką za Pan Brat

Portal z setkami filmów instruktażowych – „Z Techniką za Pan Brat”  https://portal.ztechnikazapanbrat.pl to platforma, która prowadzi Cię krok po kroku ku realizacji jednego konkretnego celu np. do zautomatyzowania podlewania w ogrodzie, automatycznego opuszczania rolet, gdy domownicy wyjdą z domu, stopniowego rozjaśniania oświetlenia w pokoju wraz z zapadającym zmrokiem lub sterowania np. kosiarką Husqvarna.
Dzięki temu w niedługiej przyszłości będziesz mógł sam integrować systemy i podłączać smart-urządzenia dostępne na rynku, które współpracując razem w jednej instalacji pozwolą Ci na oszczędności finansowe i podniesienie komfortu.
Postępując dokładnie tak jak ja (łącznie z możliwością pobrania gotowych fragmentów kodu Lua/Scen) w ciągu godziny lub dwóch odtworzysz podobną funkcjonalność u siebie w domu i będziesz nad nią 'panować’ – czyli w pełni rozumieć jej działanie.

Wykorzystany regulator w systemie

zasilanie: 230V
obciążalność wyjścia: max 4kW
wentylowana obudowa: ABS
kolor obudowy: czarny
obudowa: dł. 18cm/ wys. 7,5cm / szer. 10cm
zakres pracy urządzenia: temperatura 0-100% mocy grzałki
+ dwa wyjścia sterujące grzałkami

Zastosowanie regulatora mocy w systemie fotowoltaicznym

Regulator mocy odpowiednio dostosowywuje moc grzałki do wydajności jaką dostarcza w danej chwili instalacja fotowoltaiczna. Grzałka uruchamiana jest w chwili kiedy oddawany, wystarczający prąd z instalacji fotowoltaicznej jest wystarczający. Jeżeli produkcja prądu będzie rosła, wtedy regulatorem mocy można wysterować grzałkę wody basenowej, ciepłej wody w kranach C.W.U, jesienią i zimą – wody w kaloryferach – C.O. Regulator mocy zapewnia minimalne zużycie prądu z fotowoltaiki tak, aby uzyskać maksymalne wykorzystanie w systemie inteligentnego domu.

Zamów sterowanie

To sterownie zostało przygotowane na specjalne zamówienie dla naszego klienta. Jesteśmy bardzo elastyczni jeśli mowa o zmianie funkcji lub podzespołów w naszych produktach, więc jeśli mają Państwo propozycje zmian lub złożenie całkowicie nowego sterowania – zapraszamy do omówienia szczegółów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *